Stepstick A4988 kompletny (wlutowane goldpiny)

Elektronika 3D » Stepsticki

Cena:14.49PLN
Netto:11.78PLN(Vat 23%)
Dostępny: powyżej 100 sztuk

 

Sterownik stepstick - sterownik silników krokowych bipolarnych z mikrokrokiem 1, 1/2, 1/4, 1/8, 1/16, oparty na układzie Allegro A4988, na 35V/1.5A, z wlutowanymi goldpinami.

Dane techniczne stepsticków:

  • Maksymalne napięcie pracy silników: 35V (ograniczenie układu A4988). Zalecane - 12V lub 24V (zamontowane kondensatory są na 50V)
  • Minimalne napięcie pracy silników: 8V (ograniczenie układu A4988)
  • Maksymalny prąd pracy silników: 2A (ograniczenie układu A4988, wymaga podmiany jednego rezystora). Nasze stepsticki mają ograniczenie na 1.5A, co pozwala zrezygnować z radiatorów w standardowych warunkach.
  • Zasilanie logiki: 3-5V; zalecane 5V (ze względu na przedział ustawień napięcia referencyjnego, które ma wpływ na maksymalny prąd pracy silnika).
  • Wymiary 15.24mm x 20.32mm
  • Praca mikrokrokowa: 1/16, 1/8, 1/4, 1/2 i cały krok.
  • Zgodne z projektem: http://reprap.org/wiki/stepstick, sekcja: "Building stepsticks with a 1.5A limit"
  • Rezystory pomiaru prądu (sense resistors) mają wartość 0.1Ohm, moc 0.25W
  • Płytka: dwuwarstwowa.
  • Soldermaska: zielona.
  • Technika: bezołowiowa

Wyprodukowane w Polsce. Każdy stepstick jest testowany przed wysyłką.

Kiedy warto dodać do stepsticka radiator: Jeżeli stepstick jest zamontowany w obszernej obudowie z naturalną lub wymuszoną cyrkulacją powietrza (lub nie jest obudowany) i pracuje pod napięciem nie wyższym niż 12V, to nie rozgrzeje się tak, aby konieczne było dodanie radiatora. Jednak aby zapewnić stabilną pracę w każdych warunkach, również gdy stepstick jest zamontowany w ciasnej obudowie, bez wentylacji, w wysokich temperaturach otoczenia, lub pod napięciem 24V z prądem powyżej 1A, oferujemy Państwu możliwość zakupu naszych stepsticków z radiatorami.

Jak podłączyć stepstick?

Na diagramie pokazaliśmy sposób podłączenia zasilania do zestawu: mikrokontroler - stepstick - silnik. Należy zwrócić szczególną uwagę, aby napięcia 8-35V nie wprowadzić na zasilanie części cyfrowej, efekty pirotechniczne gwarantowane :)

Sterowanie stepstickiem polega na ustawieniu na linii DIR stepsticka kierunku (0, czyli zwarte do masy lub 1, czyli zwarte do zasilania VCC) oraz wysłanie krótkiego impulsu na pin STEP (0-1-0), aby wykonać krok silnika w określonym kierunku.

Aby sprawdzić to ręcznie można zbudować prosty układ z dwoma przyciskami, które naciśnięte będą doprowadzać VCC do linii DIR i STEP.

 

Polecamy! Nasze stepsticki:

- cechuje wyjątkowa trwałość - ciągłe udoskonalanie skutkuje produktem niemal bezawaryjnym.

- jest to produkt polski; są montowane w Warszawie przez najlepsze firmy na najlepszych automatach z oryginalnych części.

- są tanie - chińskie stepsticki w eksploatacji są dużo droższe z uwagi na awarie i niedbały montaż

- działają latami (nasze drukarki działają już ponad rok ze stepstickami bez radiatorów i NIGDY nie było problemów z przegrzewaniem się ich).

- są objęte roczną gwarancją, nie ma problemu z reklamacjami u nas (w końcu to tylko elektronika) niezależnie, czy kupią Państwo indywidualnie, czy na firmę.

Mamy specjalne hurtowe ceny dla hurtowych odbiorców.

Jako producent możemy zapewnić stałe dostawy towaru w dowolnych ilościach. Zachęcamy do kontaktu firmy zainteresowane współpracą.

Zapraszamy do zakupu :)